baner candyweb
bransoletki na sznurku

Look boho – bransoletki na sznurku

Bransoletki na sznurku z reguły kojarzą się z okresem nastoletnim kiedy to dziewczyny plotą sobie nawzajem bransoletki przyjaźni albo na szczęście. Jednak styl ten wziął się z czasów hipisowskich. Wszystkiego dowiecie się tutaj.

Początki bransoletki na sznurku

Źródłem stylu boho są lata hipisowskie. To wtedy stawiano na naturalność w wyglądzie. Między innymi dlatego hipisi własnoręcznie pletli bransoletki na sznurku, na rzemyku. Nosili je zarówno mężczyźni jak i kobiety. Taka ozdoba na nadgarstku miała nie tylko funkcję wykończenia stylizacji, ale przede wszystkim miała pełnić symbol wolności i przyjaźni. Z racji tej symboliki później tą modę przejęła grupa młodzieżowa. Dziewczyny na przerwach robiły bransoletki i wymieniały się nimi, obdarowywały swoich przyjaciół, a nawet ukochanych.

Celebrytki

Znacie delikatne, proste łańcuszki z zawieszkami zwane celebrytkami? Nie wiem czy wiecie, ale bransoletki na sznurku są również nazywane celebrytkami. Ta moda została zapoczątkowana przez sławne osoby, które takie ozdoby nadgarstka zakładały na wielkie wyjścia na czerwony dywan. Z tego powodu do jakże niezwykłego sznurka jubilerzy zaczęli dodawać srebrne lub złote zawieszki. Stąd nazywanie tej biżuterii celebrytkami. W swojej prostocie przypominają swoje siostry łańcuszki.
Współcześnie bransoletki na sznurku dalej nosi się jako symbol przyjaźni, miłości, szczęścia, wsparcia, więzi z drugą osobą. Jest to jeden z najczęściej wybieranych prezentów.

Bransoletki na sznurku – znaczenie

Bardzo często sznurek występuje w kolorze czerwonym. Czy to coś oznacza? Kolor czerwony na pewno w wielu różnych kulturach ma swoje znaczenie. Wielu wierzy, że ten odcień symbolizuje siłę i chroni przed pechem. Dlatego do tej pory jako tarczę przed pechem zawiesza się czerwone kokardki przy niemowlęcych wózkach i łóżeczkach. Bransoletki na sznurku koloru czerwonego są talizmanami. To silny amulet chroniący przed złem. W chińskiej filozofii feng shui przynosi szczęście i powodzenie.

Podsumowując najlepiej wybrać czerwoną wersję bransoletki na sznurku. Czerwień oprócz siły i szczęścia symbolizuje również miłość. Taki sznurek w połączeniu ze złotą lub srebrną zawieszką tworzy niesamowitą bransoletkę pasującą do każdej okazji, a dodatkowym plusem jest fakt, że pełni funkcję talizmanu odstraszającego pecha.

Tagi: , ,