baner candyweb
księgowa

Dobra księgowa to klucz do prężnie rozwijającej się firmy

Wielu z nas na słowo „ księgowość” reaguje podobnie – ciężkimi powiekami, brakiem koncentracji i ciężką do opanowania sennością. Wiemy jednak, że z księgowością musimy się zmierzyć, zakładając działalność. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że są osoby na świecie, dla których księgowość to bułka z masłem!

Księgowa to skarb!

Dobra i uczciwa księgowa to naprawdę bardzo pożądany pracownik każdej firmy. Coraz więcej osób zakładając działalność mało orientuje się w „papierologii” i systemie działania, który często nas przytłacza i jest skomplikowany. Z pomocą przychodzi osoba zajmująca się księgowością. To dzięki niej mamy porządek tam, gdzie zawsze panuje bałagan. To ona dzwoni z przypomnieniem, że należy uregulować jakieś płatności czy zajmuje się dzieleniem wypłat. Wykonuje praktycznie wszystkie zadania, które hamowały by nasze funkcjonowanie w dobro firmy, ponieważ bylibyśmy zbyt zajęci…

Czy będzie z ciebie dobra księgowa?

Na pewno bardzo nam pomogą umiejętności takie jak sumienność, dobre planowanie pracy i czasu, pełna mobilizacja, a przede wszystkim musi lubić porządek. Na porządku opiera się cały sukces pracy osoby zajmującej się księgowością. Osoba ta powinna dobrze znać prawo kodeksu pracy oraz być zaangażowana w różnego rodzaju sprawy dotyczących dobra firmy. Powinna być dobrym doradcą pracodawcy, kreatywnie działając aby zwiększyć efekty swojej pracy. To wielofunkcyjny zawód, dlatego księgowym lub księgową może zostać każdy, natomiast dobrych księgowych na rynku niestety ze świecą szukać…

Dobra księgowa – co musiała przejść by pracować?

Przede wszystkim wyższe wykształcenie czyli studia oczywiście na kierunku powiązanym z wykonywanym zawodem ale to nie jest obowiązek. Różnego rodzaju kursy sprawiają, że coraz więcej osób, mających świetne predyspozycje stają się dla naszej firmy ostoją i pomagają nam przebrnąć przez papierkową robotę. Mile widzianą cechą będzie również podzielność uwagi, ponieważ często zdarza się, że księgowa robi kilka rzeczy naraz.

Kto by spamiętał wszystkie dokumenty, sprawy do załatwienia oraz na zawołanie wyciągał odpowiednią umowę? Właśnie księgowa – to ona musi panować nad porządkiem dokumentów a przy tym wykonywać wiele innych obowiązków.

Tagi: ,