baner candyweb

Jakie naturalne metody warto stosować przy leczeniu depresji?

Depresja to stan, w którym nasze myśli krążą hen daleko za wzgórzami smutku i apatii. Stan ten jest całkowitą odtwórczością siły i witalności. Depresja lub też melancholia, jak to zwykli ją nazywać nasi krewni z przedwojennej Anglii, to zaburzenie psychiczne, które nie tylko wymaga uwagi. Wymaga również odpowiedniego leczenia, czasem farmakologicznego z pomocą antydepresantów, które może przepisać doświadczony lekarz psychiatra.

Depresja może tlić się powoli i rozwijać latami

Osoba chora na tę poważną przypadłość – której, rzecz jasna, nie wolno w żadnym wypadku ignorować, czy też bagatelizować, ponieważ może odcisnąć trwały ślad i skutecznie zmienić życie – zmaga się nieustannym uczuciem smutku i przygnębienia. Uczucie to z każdym dniem narasta, zmieniając każdy dzień w piekło. Człowiek staje się niemal psychicznym wrakiem, który zamyka się w swoich czterech ścianach, czy też we własnej jaźni i to z niewiadomej przyczyny.

Depresja nie musi mieć powodu. W którymś momencie w życiu każdego może spotkać taki stan. Specjaliści bowiem twierdzą, że depresja jest jak przeziębienie. Nie jest to jednak zdaniem niektórych, dobre określenie.

W którymś momencie życie człowieka staje się na tyle szare, że popada w stan przed depresyjny. Nazwijmy go tak. Zaczyna czuć, że nie jest w stanie pozbierać myśli, czuje, że życie wysysa z niego całą energię, nawet nie ludzie, samo życie, które traci dla niego sens.

Łatka „psychicznego odludka”

Mieszkańcy wielkich miast mają o wiele łatwiej w radzeniu sobie z depresją. Dużą rolę odgrywa tutaj psychoterapia, która jest o wiele łatwiej dostępna w mieście, niż na wsi. Jest to jedna z naturalnych metod leczenia depresji. Psychoterapia jest jedną z metod leczenia różnych zaburzeń w sferze psychiki i ludzkiego umysłu. Polega na grupowych bądź indywidualnych spotkaniach i rozmowie. W zależności od rodzaju terapii wyróżnia się psychoterapię:

  • psychodynamiczną,
  • poznawczo-behawioralną,
  • Gestalt,
  • psychoanalityczną.

W zależności od rodzaju depresji – można wyróżnić ich kilka – stosuje się inną psychoterapię, której za każdym razem przyświeca ten sam cel, czyli pomoc osobie potrzebującej pomocy. Człowiek w depresji nie jest jednak skory do współpracy. Często do konsultacji psychiatrycznej dochodzi po interwencji przyjaciół, krewnych, rzadziej rodzica, czy opiekuna. Niekiedy sama osoba cierpiąca na to zaburzenie, jest w stanie znaleźć w sobie odrobinę życia i zgłosić się po pomoc. Jeżeli mowa o depresji, to wyróżnia się takie rodzaje, jak (depresja) endogenna, maskowana, reaktywna, lękowa, poporodowa, sezonowa oraz choroba afektywna dwubiegunowa.

Spośród wyżej wymienionych, to jednym z gorszych stanów, jest choroba afektywna dwubiegunowa, która może ciągnąć się przez całe życie. Nie istnieje skuteczne lekarstwo na takie zaburzenia psychiczne, jak depresja, jednak są sposoby na poprawienie komfortu życia.

Oprócz psychoterapii i środków farmakologicznych pomocne w niektórych przypadkach jest stosowanie medycznej marihuany. Pomaga ona w wielu różnych dolegliwościach, między innymi w Parkinsonie, czy padaczce. Przy połączeniu tych dwóch metod, poprzez rozmowę, ale też i wsparcie rodziny, można prawie w stu procentach wrócić do normalnego życia. Niemniej jednak potrzeba również własnej siły i wytrwałości.

Tagi: , , , , ,