baner candyweb

Rower kross damski

Chociaż lato już minęło, to nie znaczy, że nie można poruszać się rowerem również jesienią. Wręcz przeciwnie. Jazda jednośladem o tej porze roku może być świetną aktywnością fizyczną. Jeśli chodzi o kobiety, to bardzo często stawiają one na rower kross damski. Sprawdź, czym charakteryzuje się taki typ roweru.

Rower kross damski – cechy charakterystyczne

Rowery kross damskie i rowery męskie w obecnym czasie są do siebie bardzo podobne. Czasami nawet na pierwszy rzut oka nie można ich od siebie odróżnić. A to dlatego, że większość modeli rowerów posiada zaawansowane funkcje. Rower kross damski wyróżnia się jednak kilkoma cechami. Jest on przede wszystkim lżejszy od roweru męskiego. Bardziej charakterystycznymi cechami będzie szerokie siodełko, mniejsze koła czy wyżej umieszczona kierownica. To takie najczęściej spotykane różnice pomiędzy tymi dwoma rowerami. Pozostaje jeszcze kwestia estetyczna, ponieważ kobiety bardzo dbają o ten szczegół. Dlatego rowery kross damskie wyróżniają się szeroką gamą kolorystyczną.

Jakie można wyróżnić rodzaje rowerów kross damskich?

Rower kross damski to bardzo ogólne pojęcie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerów marki kross zarówno dla kobiet, jak i dziewczynek. Praktycznie w każdym sklepie można znaleźć rowery przeznaczone do jazdy miejskiej, jak i jazdy wyczynowej. W ofercie zazwyczaj można spotkać się z rowerami trekkingowymi, crossowymi czy rowerami miejskimi i rowerami górskimi. Obecnie jest również możliwość dopasowania pod siebie poszczególnych elementów roweru, na przykład rozmiaru kół.

Jak dobrać odpowiedni rower kross damski? – kilka podstawowych zasad

Być może na pierwszą myśl, wybranie roweru kross damskiego nie wydaje się takim trudnym zadaniem. Jednak gdyby tak spojrzeć trochę głębiej, to mogą powstać pewne dylematy. Najważniejszą zasadą, którą powinno się zawsze kierować podczas zakupu jest przymierzenie roweru w sklepie. Jeśli nie będzie on dopasowany na przykład pod Twój wzrost, to powinno zwrócić się uwagę na rozmiar kół, rozmiar ramy (istnieje odpowiedni sposób obliczania rozmiaru ramy rowerowej w calach do wzrostu), a także czy taki rower posiada wspornik kierownicy. Kolejną zasadą wybierania roweru kross damskiego, jaką powinno się kierować to rama, która w tym przypadku powinna być aluminiowa. Natomiast jeśli chodzi o aspekt designowy roweru kross damskiego, to będzie to element zależny od indywidualnego gustu.

Rower kross damski – skrót informacji

Tak jak już zostało wspomniane wcześniej, rower kross damski jest bardzo trudno odróżnić od rowerów przeznaczonych dla mężczyzn. Pierwszą najbardziej wpadającą w oczy różnicą jest design roweru damskiego, czyli wersja kolorystyczna i jego dodatkowe wyposażenie. Jednak nie zawsze jednoślad przeznaczony dla kobiet może posiadać takie cechy. Wtedy trzeba zwrócić swoją uwagę na inne elementy, takie jak koła, rama, siodełko czy kierownica. Pamiętaj, że wybierając rower kross damski nie można zapominać o swoich potrzebach i oczekiwaniach, które przekładają się na zadowalający końcowy zakup.